Кафедра політології та державного управління

Історія кафедри політології та державного управління

Історія кафедри бере початок з 1992 р., коли у Донецькому Державному Університеті було засновано Кафедру Політології. Засновником кафедри був доктор історичних наук, професор Анатолій Пантелійович Розкошний.

З 2003- 2017 рр. – кафедру очолював доктор політичних наук, професор Микола Васильович Примуш. У 2017 р. кафедра була перейменована в кафедру політології та державного управління.  З 2017 року посаду обіймає доктор політичних наук, доцент Чальцева Олена Михайлівна.

З 2018 року кафедра готує фахівців з публічної політики та адміністрування.

Сфери наукових інтересів викладачів кафедри: політична влада, демократія, брендинг територій,  прогнозування політичних процесів, публічна політика, політична культура, політичні комунікації, трансформаційні системи.

На кафедрі щороку проводяться міжнародні та студентські конференції, майстер-класи, круглі столи, дебати, зустрічі з громадськими діячами, політичними лідерами, експертами та стейкхолдерами. Студенти та аспіранти кафедри беруть активну участь в програмах академічної мобільності, наукових та соціальних проєктах, як в університеті, так і за його межами. Проводяться тренінги-знайомства для студентів-першокурсників, успішно реалізовуються низка проектів.

У 2018 році кафедра політології та державного управління визнана в університеті «Найкращою кафедрою гуманітарного напряму».

Наші випускники працюють у: Секретаріаті Президента України, апаратах Верховної Ради і Кабінету Міністрів, політичних партіях, аналітичних центрах, ЗМІ, PR, GR, громадських організаціях, благодійних фондах; займають керівні посади на державній службі та в органах місцевого самоврядування.