Обрати сторінку

Наукові івенти кафедри

Кафедра політології та державного управління

Наукові івенти

Міжнародна науково-практична конференція «Наука, освіта, суспільство: реалії, виклики, перспективи»

16 травня 2019 року у Донецькому Національному Університеті імені Василя Стуса стартувала Міжнародна науково-практична конференція «Наука, освіта, суспільство: реалії, виклики, перспективи». У даній конференції взяли участь й професорсько-викладацький колектив кафедри політології та державного управління.

До Стусівського університету завітали відомі науковці та фахівці-практики з п’яти країн світу, зокрема Польщі, Румунії, Італії, Словаччини та Угорщини з метою обговорення нагальних проблем розвитку соціально-гуманітарних наук у сучасному світі, а також актуальних аспектів відтворення кадрового потенціалу соціально-поведінкових наук у навчальному процесі у вищій школі.

Для аспірантів та докторантів кафедри участь у конференції стала слушною нагодою представлення результатів власних досліджень. Відтак для них конференція стала своєрідним розширеним методичним семінаром, під час якого здобувачі наукового ступеня мали можливість отримати рекомендації та поради щодо удосконалення власних досліджень від широкого загалу наукової спільноти, які були учасниками конференції.

Детальніше за посиланням: https://www.facebook.com/139104736468442/posts/855731238139118/?d=n

Круглий стіл «Виклики та можливості нового виборчого кодексу»

Наприкінці 2019-го року народні депутати України ухвалили новий надважливий політичний документ для нашої країни – Виборчий кодекс.

25 лютого 2020 року за сприянням Донецького Національного Університету імені Василя Cтуса на Кафедрі політології та державного управління відбувся круглий стіл на тему «Виклики та можливості нового виборчого кодексу», модератором якого був аспірант Кафедри політології та державного управління – Андрій Гижко.

Андрій Петрович представив студентам, викладачами та гостями заходу ключові зміни, які були внесені у виборчий кодекс щодо місцевих виборів та обговорили такі ключові моменти:

  • вибори депутатів в багатомандатних округах
  • вибори голів населених пунктів у одномандатних округах
  • розподіл депутатських мандатів у місцевих радах
  • утворення багатомандатних виборчих округів
  • формування списків кандидатів у депутати від політичних сил
  • як тепер виглядатиме виборчий бюлетень

По завершенню заходу відбулась жвава дискусія, під час якої Андрій Гижко відповів на усі запитання, які хвилювали учасників.

Детальніше за посиланням: https://www.facebook.com/139104736468442/posts/1072003989845174/?d=n

Воркшоп на тему «Як працювати з даними про виділення субвенції?»

31 січня 2020 року на кафедрі політології та державного управління відбувся воркшоп на тему «Як працювати з даними про виділення субвенції?».

Щороку така грошова допомога закладається в Державний бюджет України, але сума, кількість та перелік об’єктів із року в рік можуть змінюватися. Дуже часто це відбувається з політичних мотивів. Про це наші студенти поговорили із аналітиком Громадянської мережі «ОПОРА» (Громадянська мережа ОПОРА) Андрієм Савчуком.

Під час заходу майбутні політологи та журналісти більше дізналися що таке субвенція на соціально-економічний розвиток та про проблемні моменти процесу розподілу коштів.

Представник «ОПОРИ» презентував інструменти дослідження субвенцій, а також навчив працювати з даними на основі яких можна готувати цікаві історії для медіа.

Детальніше за посиланням: https://www.facebook.com/politics.donnu/posts/1053214385057468

Методичний семінар «Методика написання курсових робіт для студентів СО «Бакалавр» кафедри політології та державного управління»

27 листопада 2019 року відбувся методичний семінар для студентів бакалаврату кафедри політології та державного управління, присвячений ознайомленню з методикою написання курсових робіт.

Написання курсової роботи потребує від студента не лише знань загальної та спеціальної літератури з теми дослідження, але й вміння пов’язувати питання теорії з практикою, робити певні висновки і рекомендації щодо покращення діяльності досліджуваного об’єкта.

Викладачі кафедри д.політ.н., доц. Олена Михайлівна Чальцева, д.політ.н., проф. Тетяна Іванівна Неприцька та к.і.н., доц Валентин Францович Кокорський наголосили, що науково-дослідна робота повинна бути підсумком аналізу практичних та літературних матеріалів.

Рекомендації, отримані під час методичного семінару обов’язково стануть корисними для наших студентів і сприятимуть формуванню творчого, критичного мислення, а також розвитку навиків самостійного опрацювання наукових праць та за необхідності статистичних матеріалів.

Детальніше за посиланнямhttps://www.facebook.com/139104736468442/posts/990755744636666/?d=n

Міжнародний форум соціальної дії «Захист прав дітей під час окупації та збройних конфліктів» у Стусівському університеті

1 червня 2019 року з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Стусівському університеті пройшов Міжнародний форум соціальної дії «Захист прав дітей під час окупації та збройних конфліктів». Він мав на меті на національному та міжнародному рівнях привернути увагу до проблеми захисту прав дітей під час окупації та збройних конфліктів та напрацювати реальні практики й низку соціальних дій. На Форум соціальної дії завітали освітяни, журналісти, правозахисники, управлінці, меценати, юристи та психологи з 6 країн світу і більше 20 вітчизняних та міжнародних інституцій.

У рамках Форуму працювали 4 тематичні панелі: «Право на освіту» (модератори: Юлія Овчинникова, Микола Польовий), «Інформаційний вимір окупації та збройних конфліктів: як уберегти дітей?» (модератори: Сергій Даниленко, Сергій Бондаренко), «Захист прав дітей на окупованих територіях: міжнародний досвід та українські реалії» (модератори: Тетяна Міхайліна, Ірина Щебетун), «Управління постконфліктними територіями: досвід для України» (модератор: Валерія Михальська).

Детальніше за посиланням: https://news.donnu.edu.ua/2019/06/01/mizhnarodnyj-formu-soczialnoyi-diyi-zahyst-prav-ditej-pid-chas-okupacziyi-ta-zbrojnyh-konfliktiv-u-stusivskomu-universyteti/

 

Воркшоп «Про що говорить політична реклама у Facebook»

11 березня 2020 року студенти Кафедри політології та державного управління  разом з аналітиками даних від Громадянська мережа ОПОРА під час воркшопу «Про що говорить політична реклама у Facebook» поговорили про політику, яка значною мірою оселилася в соціальних мережах та як саме політики використовують можливості політичної реклами в Facebook та Instagram.

Під час заходу майбутні політологи мали змогу ознайомитись із онлайн-візуалізатором політичної реклами в Facebook та Instagram; проаналізувати набори даних, на яких побудовано візуалізатор та інші відкриті виборчі дані.

Детальніше за посиланням: https://www.facebook.com/politics.donnu/posts/1083127232066183