Обрати сторінку

Cпівробітництво кафедри

Кафедра інформаційних технологій

Cпівробітництво кафедри
Інформаційних технологій

Департамент ІТ Вінницької міської ради

 

12 листопада 2021 року кафедрою інформаційних технологій факультету інформаційних та прикладних технологій Донецького національного університету імені Василя Стуса в особі завідувача кафедри Нескородєвої Тетяни Василівни та Департаментом ІТ Вінницької міської ради в особі директора Романенка Володимира Борисовича було підписано договір про співробітництво на 2021-2022 навчальний рік.

Предметом Договору є співробітництво між Сторонами щодо спільних навчальних, наукових та прикладних проєктів, проходження практичної підготовки та стажування здобувачів вищої освіти та підвищення кваліфікації викладачів, сприяння працевлаштуванню здобувачів вищої освіти і випускників ДонНУ імені Василя Стуса.

У рамках підписаного договору про співробітництво між Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та Департаментом ІТ Вінницької міської ради складено план заходів на 2021-2022 навчальний рік: це проведення бінарних лекцій, інтерактивного тренінгу, засідання круглого столу та залучення співробітників департаменту для проведення практичних занять в групах.

Завідувач кафедри Тетяна Нескородєва зазначила, що підписання договору про співпрацю з Департаментом ІТ Вінницької міської ради – є важливим і перспективним, оскільки співпраця з роботодавцями – необхідна умова забезпечення повноцінного освітнього процесу у підготовці фахівців спеціальності 122 «Компютерні науки» та 125 «Кібербезпека».

Департамент кіберполіції Національної поліції України

17.11.2021 року на 5 парі відбулася онлайн-зустріч студентів 2, 3 курсу спеціальності 125 «Кібербезпека» кафедри інформаційних технологій факультету інформаційних та прикладних технологій Донецького національного університету імені Василя Стуса з представники відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Ця зустріч відбулася з метою професійної орієнтації студентів на підставі ознайомлення з особливостями роботи в кіберполіції, з основними етапи управління інцидентами інформаційної та кібербезпеки.

Сама назва департаменту говорить про те, що це – відділ поліції, який попереджує та розкриває злочини, скоєні за допомогою ІТ, – розповідає старший інспектор кіберполіції Максим Сергійович Александров. – Які це злочини? DoS-атаки, злами систем і мереж, шахрайства з використанням комп’ютерних мереж та мережі Інтернет, крадіжки грошей в платіжних системах та в банківській галузі, незаконне використання цифрового контенту (аудіовізуальних творів). Робота в підрозділах кіберполіції є поєднанням діяльності в галузі ІТ і правовому полі, що суттєво відрізняє її від роботи в ІТ компанії або в відділі інформаційної безпеки на підприємстві.

«Галузь ІТ завжди приваблює молодь, але, по-перше, не все, що знаходиться в мережі, є законним, по-друге, сподіваюсь, когось з вас зацікавить служба в підрозділах кіберполіції». Максим Сергійович розповів студентам цікаві історії з власного досвіду роботи в кіберполіції та відповів на питання студентів та викладачів кафедри.