
Cпівробітництво кафедри
Інформаційних технологій
Департамент ІТ Вінницької міської ради


12 листопада 2021 року кафедрою інформаційних технологій факультету інформаційних та прикладних технологій Донецького національного університету імені Василя Стуса в особі завідувача кафедри Нескородєвої Тетяни Василівни та Департаментом ІТ Вінницької міської ради в особі директора Романенка Володимира Борисовича було підписано договір про співробітництво на 2021-2022 навчальний рік.
Предметом Договору є співробітництво між Сторонами щодо спільних навчальних, наукових та прикладних проєктів, проходження практичної підготовки та стажування здобувачів вищої освіти та підвищення кваліфікації викладачів, сприяння працевлаштуванню здобувачів вищої освіти і випускників ДонНУ імені Василя Стуса.
У рамках підписаного договору про співробітництво між Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та Департаментом ІТ Вінницької міської ради складено план заходів на 2021-2022 навчальний рік: це проведення бінарних лекцій, інтерактивного тренінгу, засідання круглого столу та залучення співробітників департаменту для проведення практичних занять в групах.
Завідувач кафедри Тетяна Нескородєва зазначила, що підписання договору про співпрацю з Департаментом ІТ Вінницької міської ради – є важливим і перспективним, оскільки співпраця з роботодавцями – необхідна умова забезпечення повноцінного освітнього процесу у підготовці фахівців спеціальності 122 «Компютерні науки» та 125 «Кібербезпека».
Департамент кіберполіції Національної поліції України
17.11.2021 року на 5 парі відбулася онлайн-зустріч студентів 2, 3 курсу спеціальності 125 «Кібербезпека» кафедри інформаційних технологій факультету інформаційних та прикладних технологій Донецького національного університету імені Василя Стуса з представники відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Ця зустріч відбулася з метою професійної орієнтації студентів на підставі ознайомлення з особливостями роботи в кіберполіції, з основними етапи управління інцидентами інформаційної та кібербезпеки.


Сама назва департаменту говорить про те, що це – відділ поліції, який попереджує та розкриває злочини, скоєні за допомогою ІТ, – розповідає старший інспектор кіберполіції Максим Сергійович Александров. – Які це злочини? DoS-атаки, злами систем і мереж, шахрайства з використанням комп’ютерних мереж та мережі Інтернет, крадіжки грошей в платіжних системах та в банківській галузі, незаконне використання цифрового контенту (аудіовізуальних творів). Робота в підрозділах кіберполіції є поєднанням діяльності в галузі ІТ і правовому полі, що суттєво відрізняє її від роботи в ІТ компанії або в відділі інформаційної безпеки на підприємстві.
«Галузь ІТ завжди приваблює молодь, але, по-перше, не все, що знаходиться в мережі, є законним, по-друге, сподіваюсь, когось з вас зацікавить служба в підрозділах кіберполіції». Максим Сергійович розповів студентам цікаві історії з власного досвіду роботи в кіберполіції та відповів на питання студентів та викладачів кафедри.