Родигін Костянтин Михайлович

Родигін Костянтин Михайлович

Науковий ступінь: кандидат філософських наук.
Посада: доцент кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса.
[email protected]
Освіта: Закінчив у 2010 р. Донецький національний університет (диплом з відзнакою). У 2016 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Феномен західної алхімії в соціально-філософському вимірі».
Сфера наукових інтересів: європейська алхімія як соціокультурний феномен, «Галактика Гутенберга» і книга у постгутенбергівську епоху, концепції «Нового Середньовіччя», історія та теорія фотографії та фотожурналістики, візуальний контент медіа як інструмент маніпуляцій, соціальна міфологія та смислові війни.
Автор понад 65 наукових публікацій, серед них – науково-популярне видання «Поетична алхімія Джеффрі Чосера», 13 фахових публікацій та 7 публікацій у зарубіжних наукових періодичних виданнях.
Викладає дисципліни: «Журналістська майстерність і фах», «Технічні засоби масової інформації», «Журналістський практикум», «Нові медіа».
Персональні ідентифікатори:
https://scholar.google.com.ua/citations?user=aj7Iy3oAAAAJ&hl=uk

 

РЕЗЮМЕ

Закінчив у 2010 р. Донецький національний університет (диплом з відзнакою). У 2016 р. захистив кандидатську дисертацію. Автор понад 25 наукових статей, зокрема й зарубіжних, художнього перекладу твору Джеффрі Чосера «Оповідь Слуги каноніка» з циклу «Кентерберійські оповіді» та науково-популярної книги «Поетична алхімія Джеффрі Чосера» (Київ, 2017 р.); публікацій у журналах «Схід», «Гілея», «Aliter», «Обсерватория культуры»; газетах «День» (фоторепортаж) та «Університетські вісті»; збірці публіцистики «Донбас – арена війни» (Вінниця, 2015 р.). Учасник міжнародних конференцій у Росії та Польщі.
Сфера наукових інтересів: європейська алхімія як соціокультурний феномен, «Галактика Гутенберга» і книга у постгутенбергівську епоху, концепції «Нового Середньовіччя», історія та теорія фотографії та фотожурналістики, візуальний контент медіа як інструмент маніпуляцій, соціальна міфологія та смислові війни.

Співорганізатор Міжнародного проекту «Польсько-українська академія репортажу» для студентів і аспірантів ДонНУ імені Василя Стуса і Вроцлавського університету, Республіка Польща (Львів – Вроцлав – Вінниця, вересень – листопад 2017 р.).

Медіатренер всеукраїнської програми «Фактчек як інструмент протидії маніпуляціям та фейкам. Методика впровадження у навчання» в рамках проекту «Посилення громадського контролю в регіонах України ІІ» за підтримки Асоціації з міжнародних питань (Чеська Республіка), проекту «БезБрехні» та ресурсу checkregion-ua.info (2018 р.)/

Пройшов Програму підвищення кваліфікації «Практикум «Журналіст сучасних медіа» (120 год) в рамках проекту Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні (Вінниця-Житомир, листопад 2017 – травень 2018 рр.); стажування в межах молодіжного обміну «(ME)dia and (YOU)th. Let’s build the tr(US)t», організованому Фундацією Спільна Європа, Європейським Домом зустрічей молоді та Донецьким молодіжним дебатним центром у рамках Польсько-української ради обміну молоддю за підтримки Фундації розвитку системи освіти (Варшава, Республіка Польща, 3-9 жовтня 2018 р.); семінар «Фактчек як інструмент протидії маніпуляціям та фейкам. Методика впровадження у навчання» (10 год) (Київ, 25-26 квітня 2018 р.)/

Член Вінницького Народного клубу фотомистецтва «Обрій», організатор та учасник колективних і персональних фотовиставок у громадських місцях Вінниці та в ДонНУ імені Василя Стуса зокрема.