Обрати сторінку

Кафедра журналістики та соціальних комунікацій

Болховська Наталія Ростиславівна

старша викладачка кафедри журналістики та соціальних комунікацій

У 2001 р отримала диплом спеціалістки – Інститут журналістики, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Навчалася у аспірантурі Інституту журналістики, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, досліджуючи тему моделей саморегулювання ЗМІ (європейський та світовий досвід).

 29 років стажу – практикуюча журналістка з 1994 року. У 1995 році – фіналістка всеукраїнського юнацького конкурсу “Журналіст № 1”, за рейтингом конкурсу Спілки журналістів України. Членкиня Національної спілки журналістів.

Пройшла шлях від кореспондентки районної газети «Подільська зоря» до завідуючої відділом інформації та політики вінницького обласного щотижневика «33-й канал». З 1998 по 2002 рік – власна кореспондентка інформаційної агенції УНІАН, а з 2007 по 2009 рік – редакторка вінницької редакції агентства. Працювала головною редакторкою новин радіоблоку на представництвах всеукраїнських радіостудіях “Гала-радіо”, “Довіра”, “Наше радіо”.

 З 2003 року – керівниця проєктів „Вінницького пресклубу”. Понад 30 реалізованих медіапроєктів, серед яких: «Медіа школа із питань ВДЕ (відновлювальні джерела енергії) для регіональних журналістів» (ПЕБ USAID),  «Аудіощоденник реформ – Вінниччина на зв’язку»,  «Моніторингова кампанія виборчих процесів у Вінницькій та Житомирській областях», «Моніторинг професійних стандартів журналістики та «джинси»» «Детектор Медіа», «Моніторинг регіональних та локальних медіа щодо гендерної чутливості»,

 «Регіональні голоси для демократії» (DVV International), «Громадський моніторинг державних закупівель у Вінницькій області» Wold Bank, тренінги для державних прес-секретарів, «Підвищення професійного рівня судових репортерів».

Керівниця  інформаційних кампаній «Пілотний проект медичної реформи у Вінницькій області» Word Bank, «Молоді лідери Вінниччини 2009», «Молоді лідери Вінниччини 2010».

 З 2005 року і по сьогоднішній день –  керівниця Незалежного громадського медіацентру  «Вінницький вибір», який спеціалізується на висвітленні виборчих кампаній різного рівня представництва. Закінчила «Виборчу школу» IFES Ucraine – Міжнародна фундація виборчих систем.

 Пройшла стажування за програмою Східноєвропейського центру (Варшава) – «Розвиток незалежної преси у Польщі», стажування у скандинавських країнах (Данія, Швеція, Норвегія) «Досвід становлення незалежної преси», стажування у США по програмі підготовки менеджерів НДО за програмою «Громадські зв’язки» (Community Connections) за підтримки  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Викладає курси: «Медіаетика», «Медіаправо та етика», «Інформаційні жанри», «Художньо-публіцистичні жанри».