Рудченко Аліна Сергіївна

Рудченко Аліна Сергіївна

Посада: асистент кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса, аспірантка Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
[email protected]
Освіта: у 2014 році закінчила магістратуру Львівського національного університету імені Івана Франка, спеціальність «журналістика». Є аспіранткою Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Є авторкою 20 наукових публікацій, серед них – одна фахова, розробницею навчальної програми дисципліни «Журналістика і права людини», авторкою програм фахових тренінгів для студентів спеціальності «Журналістика».
Сфера наукових інтересів: нові медіа, права людини, екологічна журналістика, постколоніальність, мова ворожнечі в медіа, висвітлення російсько-українського воєнного конфлікту.
Викладає дисципліни: «Журналістська майстерність і фах», «Нові медіа та комп’ютерні технології», «Журналістика і права людини», «Наукове спілкування іноземню мовою».

Персональні ідентифікатори:
1. https://scholar.google.com.ua/citations?user=0BbkqUsAAAAJ&hl=ru
2. https://independent.academia.edu/AlinaRudchenko

 

РЕЗЮМЕ

Рудченко Аліна Сергіївна, асистент кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса, аспірантка Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Працює на кафедрі журналістики з 2016 року. У 2014 році закінчила магістратуру Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «журналістика». Є членом Національної спілки журналістів України. У 2016 році вступила до аспірантури КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю «соціальні комунікації».

Сфера наукових інтересів: нові медіа, права людини, екологічна журналістика, постколоніальність, мова ворожнечі в медіа, висвітлення російсько-українського воєнного конфлікту.

Є учасницею міжнародного наукового проекту «Агресія та аргументація: конфліктний дискурс і шляхи його мовного вирішення» («Aggression und Argumentation: Konfliktdiskurse und ihre sprachliche Verhandlung») спільно з Інститутом славістики Дрезденського технічного університету – № A 115626 – 2016 – 2019. Влітку 2018 року пройшла науково-практичне стажування в Дрезденському технічному університеті.
У 2017 році була кураторкою студентів у роботі в межах польсько-української Академії репортажу «Цінності в житті молоді» для студентів і аспірантів ДонНУ імені Василя Стуса і Вроцлавського університету, Польща (Львів – Вроцлав – Вінниця, вересень – листопад 2018). Результатом роботи в Академії став випуск книги художніх репортажів.
У 2017-2018 рр. навчалася в «Академії з прав людини для журналістів і журналісток». Є співавторкою збірника лекційних матеріалів для студентів «Права людини та мас-медіа в Україні» і розробницею навчальної програми курсу «Журналістика і права людини». Викладає новаторський курс «Журналістика і права людини» для студентів спеціальності «Журналістика», проводить для студентів тематичні тренінги, керує науково і журналістською роботою студентів відповідної тематики. У 2019 році пройшла базовий навчальний тренінг громадських моніторів з моніторингу місць несвободи.
У 2017-2018 рр. брала участь у програмі підвищення кваліфікації «Практикум «Журналіст сучасних медіа» (120 год), в рамках проекту Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Працювала журналістом і кореспондентом в виданнях «Інформаційна Вінниччина», «33 канал», «20 хвилин. Вінниця», прес-секретарем, помічником депутата Вінницької міської ради.

У 2018 році увійшла до переліку переможців конкурсу фентезійного оповідання «Брама».

Володіє українською, російською, англійською й польською мовами.