Обрати сторінку

Співпраця у галузі кібербезпеки та захисту інформації

Факультет інформаційних і прикладних технологій

Співпраця у галузі кібербезпеки та захисту інформації

Кібербезпека є невід’ємною фундаментальною складовою забезпечення обороноздатності, стабільності та безпеки країни. Ефективне вирішення поставлених задач є неможливим без тісної взаємодії між університетом та стейкхолдерами спеціальності: державними органами, комерційними організаціями та академічними установами всіх рівнів.

Академічні та комерційні установи

На початку 2023 року Донецький національний університет імені Василя Стуса уклав нові угоди про стратегічне співробітництво з «Інститутом прикладної оптики» Національної академії наук України, одним із національних лідерів серед академічних установ – дослідників передових технологій захисту інформації, а також профільними, відомими в професійних колах закладами – ТОВ «Об’єднаний центр захисту інформації» та ТОВ «Інститут комп’ютерних технологій», виробником відомих програмних продуктів захисту інформації «Гриф» та «Тайфун».

Департамент ІТ Вінницької міської ради

12 листопада 2021 року з Департаментом ІТ Вінницької міської ради в особі директора Романенка Володимира Борисовича було підписано договір про співробітництво на 2021-2022 навчальний рік щодо співробітництва між Сторонами щодо спільних навчальних, наукових та прикладних проєктів, проходження практичної підготовки та стажування здобувачів вищої освіти та підвищення кваліфікації викладачів, сприяння працевлаштуванню здобувачів вищої освіти і випускників ДонНУ імені Василя Стуса.

У рамках підписаного договору про співробітництво між Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та Департаментом ІТ Вінницької міської ради складено план заходів на 2021-2022 навчальний рік: це проведення бінарних лекцій, інтерактивного тренінгу, засідання круглого столу та залучення співробітників департаменту для проведення практичних занять для здобувачів спеціальностей 122 «Компютерні науки» та 125 «Кібербезпека».

Департамент кіберполіції Національної поліції України

17.11.2021 року відбулася онлайн-зустріч студентів спеціальності 125 «Кібербезпека» з представники відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Ця зустріч відбулася з метою професійної орієнтації студентів на підставі ознайомлення з особливостями роботи в кіберполіції, з основними етапи управління інцидентами інформаційної та кібербезпеки.

Сама назва департаменту говорить про те, що це – відділ поліції, який попереджує та розкриває злочини, скоєні за допомогою ІТ, – розповідає старший інспектор кіберполіції Максим Сергійович Александров. – Які це злочини? DoS-атаки, злами систем і мереж, шахрайства з використанням комп’ютерних мереж та мережі Інтернет, крадіжки грошей в платіжних системах та в банківській галузі, незаконне використання цифрового контенту (аудіовізуальних творів). Робота в підрозділах кіберполіції є поєднанням діяльності в галузі ІТ і правовому полі, що суттєво відрізняє її від роботи в ІТ компанії або в відділі інформаційної безпеки на підприємстві.

«Галузь ІТ завжди приваблює молодь, але, по-перше, не все, що знаходиться в мережі, є законним, по-друге, сподіваюсь, когось з вас зацікавить служба в підрозділах кіберполіції». Максим Сергійович розповів студентам цікаві історії з власного досвіду роботи в кіберполіції та відповів на питання студентів та викладачів.