Обрати сторінку

Кафедра прикладної математики

Деркач Володимир Олександрович

Доктор фізико-математичних наук. професор


ORCID: orcid.org >>
Google scholar: scholar.google.com.ua >>
Web of Science:  app.webofknowledge.com >>
Профайл:  rang.donnu.edu.ua >>


Закінчив  Донецький державний університет у 1972 р. Захистив кандидатську дисертацію “Спектральний аналіз необмежених несамоспряжених операторів в просторах з індефінітною метрикою” у 1978 р. (ІПММ, Донецьк).  Тема  докторської дисертації  – “Метод граничних значень в теорії розширень симетричних операторів в просторах з індефінітною метрикою” (2003р., Київ, ІМ НАН України).
Працював асистентом кафедри математичного аналізу і теорії функцій ДонДУ (1975-1979р.), доцентом кафедри вищої математики Макіївського інженерно-будівельного інституту (1980-1993). З 1993р. доцент кафедри математичного аналізу і теорії функцій ДонДУ, з 2003 р.- професор, завідувач кафедрою. З 2012 р.- професор кафедри математичного аналізу і теорії функцій ДонНУ. З 2014 року – професор кафедри математичного аналізу і диференціальних рівнянь  ДонНУ.  З 2014 року – професор кафедри математичного аналізу і диференціальних рівнянь  ДонНУ.   З 2019 року – в.о. завідувача кафедри прикладної математики  ДонНУ імені Василя Стуса. З 2020 року –  професора кафедри прикладної математики  ДонНУ імені Василя Стуса.

Викладає курси: функціональний аналіз, гармонічний аналіз

Основні напрями наукових досліджень:

    • теорія розширень лінійних операторів
    • інтерполяційні задачі типу Неванліни-Піка
    • теорія лінійних операторів у просторах з  індефінітною метрикою

Керівництво міжнародним українсько-німецьким науковим проектом Міністерств освіти Німеччини і МОН України “Математичні моделі біології” 2017-19, робота за міжнародними грантами Фулбрайт (2018-19) і Меркатор (2019-20).

Член редакційної колегії міжнародних наукових  журналів “Український математичний вісник”, “ Карпатські математичні публікації”

Має захищених 7 кандидатів фізико-математичних наук.

Автор близько 100 наукових публікацій, 1 монографії

Наукове керівництво магістрантів

Наукове керівництво магістрантів